Opětovné použití žárově zinkované oceli
Tribuny značky Elascon jsou na fotbalových stadionech k vidění ještě dnes. Kulatý tvar zadní stěny, která plynule přechází ve střechu, a jemná konstrukce z ocelových trubek propůjčují tribunám elegantní vzhled a rozpoznatelnost.
Protože jsou ocelové konstrukce tribun Elascon žárově zinkované a spojené šroubovými spoji, jsou velmi odolné, a kromě toho je lze bez poškození demontovat. Na tyto vlastnosti si vzpomněl Harry Haverkotte, bývalý člen představenstva nizozemského fotbalového klubu SV Gramsbergen, když zaslechl, že se sousední klub stěhuje do nového sportovního areálu. Starou tribunu klubu z roku 1976 jednoduše koupil za 7000 eur včetně nákladů na demontáž.
Oprava tribuny trvala dva roky a dnes tribuna září v novém lesku. V rámci generální opravy byla stará sedadla vyměněna za nová a vnitřní strana střechy byla natřena dekorativním lakem. Šrouby a matice tribuny byly nahrazeny novými. Zbytek tribuny mohl být použit znovu. Žárově zinkovaná ocelová konstrukce byla jako nejdůležitější prvek tribuny po více než 40 letech používání ve vynikajícím stavu, takže opětovné pozinkování ocelové konstrukce nebylo nutné. Byly naměřeny tloušťky zinkového povlaku více než 100 mikrometrů. Zinkový povlak se postará o to, že ocelová konstrukce bude před korozí chráněna po mnoho dalších desetiletí.
Příklad tribuny Elascon ukazuje, že opětovné použití konstrukčních prvků a konstrukcí s dlouhou životností výrazně přispívá ke snížení spotřeby zdrojů a zabraňuje znečisťování životního prostředí v důsledku nové výroby. Příklad tribuny Elascon však také ukazuje, že opětovné použití má smysl i z ekonomického hlediska. Náklady na koupi, demontáž, opravu a opětovnou stavbu tribuny činily 35 000 eur. Nová tribuna srovnatelné velikosti by stála více než 200 000 eur.